Top Movie List by James

Top Movie List

# Movie Title Rating Overall Add
1. Man of Steel 4.0/4 2.7/4
2. Back to the Future 4.0/4 3.3/4
3. Drive (2011) 4.0/4 3.1/4
4. American Psycho 4.0/4 3.0/4
5. Children of Men 4.0/4 3.1/4
6. The Shining (1980) 4.0/4 3.3/4
7. The Dark Knight 4.0/4 3.4/4
8. The Big Lebowski 4.0/4 3.1/4
9. The Matrix 4.0/4 3.2/4
10. Watchmen 4.0/4 2.8/4
11. Inception 4.0/4 3.3/4
12. Limitless 4.0/4 2.8/4
13. Up (2009) 4.0/4 3.3/4
14. American Beauty 4.0/4 3.1/4
15. Django Unchained 4.0/4 3.3/4
16. Fight Club 4.0/4 3.3/4
17. Horrible Bosses 4.0/4 2.8/4
18. Akira 4.0/4 3.0/4
19. My Neighbor Totoro ( Tonari no Totoro ) 4.0/4 3.2/4
20. The Avengers (2012) 4.0/4 3.3/4
21. Unforgiven (1992) 4.0/4 3.3/4
22. Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back 4.0/4 3.4/4
23. Good, the Bad and the Ugly, The ( buono, il brutto, il cattivo, Il ) 4.0/4 3.4/4
24. The Silence of the Lambs 4.0/4 3.4/4
25. Fantastic Mr. Fox 4.0/4 3.0/4
26. Airplane! 4.0/4 3.0/4
27. Monty Python's Life of Brian 4.0/4 3.1/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name