Top Sci-Fi Movie List by Ivana

Top Sci-Fi

# Movie Title Rating Overall Add
1. Cloud Atlas 4.0/4 2.9/4
2. V for Vendetta 4.0/4 3.0/4
3. Gattaca 3.5/4 2.9/4
4. A Clockwork Orange 3.0/4 3.1/4
5. A.I. Artificial Intelligence 2.0/4 2.7/4
6. Ex Machina 3.5/4 3.2/4
7. Star Wars: Episode IV - A New Hope 3.5/4 3.3/4
8. Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back 3.0/4 3.4/4
9. Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi 3.0/4 3.2/4
10. Source Code 3.5/4 2.9/4
11. The Matrix 3.5/4 3.2/4
12. I Origins 2.5/4 2.7/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name