Top Movie List
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 2. | Inception | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 3. | The Fifth Element | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 4. | Scott Pilgrim vs. The World | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 5. | Ninja Assassin | 3.5/4 | 2.8/4 | |
| 6. | Akira | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 7. | Lucky Number Slevin | 3.0/4 | 2.8/4 | |
| 8. | Alien | 3.5/4 | 3.3/4 | |
| 9. | Training Day | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 10. | Aliens | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 11. | Big Trouble in Little China | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 12. | Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 13. | Star Wars: Episode IV - A New Hope | 3.5/4 | 3.3/4 | |
| 14. | The Dark Knight | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 15. | Princess Mononoke ( Mononoke-hime ) | 3.5/4 | 3.2/4 |



