My Wish List by memento_mori

My Wish List

# Movie Title Rating Overall Add
1. The Master (2012) 4.0/4 3.0/4
2. Apocalypse Now 4.0/4 3.3/4
3. The Tree of Life 4.0/4 2.9/4
4. The Thin Red Line 3.5/4 2.9/4
5. 12 Angry Men (1957) 4.0/4 3.4/4
6. The Dark Knight 4.0/4 3.4/4
7. Good, the Bad and the Ugly, The ( buono, il brutto, il cattivo, Il ) 4.0/4 3.4/4
8. The Big Lebowski 4.0/4 3.1/4
9. The Godfather 4.0/4 3.5/4
10. Memento 4.0/4 3.2/4
11. Seventh Seal, The ( Det Sjunde inseglet ) 4.0/4 3.2/4
12. The Graduate 4.0/4 3.2/4
13. Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back 4.0/4 3.4/4
14. Casino Royale (2006) 4.0/4 3.1/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name