Worst Sequels
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Iron Man 2 | 1.5/4 | 2.8/4 | |
| 2. | Ocean's Twelve | 1.5/4 | 2.5/4 | |
| 3. | The Matrix Reloaded | 1.5/4 | 2.6/4 | |
| 4. | The Matrix Revolutions | 1.5/4 | 2.5/4 | |
| 5. | Star Wars: Episode I - The Phantom Menace | 1.5/4 | 2.4/4 | |
| 6. | Star Wars: Episode II - Attack of the Clones | 1.5/4 | 2.4/4 | |
| 7. | Batman & Robin | 1.5/4 | 1.3/4 | |
| 8. | Blues Brothers 2000 | 1.5/4 | 1.6/4 | |
| 9. | The Godfather: Part III | 2.0/4 | 2.8/4 | |
| 10. | Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith | 2.0/4 | 2.8/4 |



