Directors: Burton by Unknown

Directors: Burton

# Movie Title Rating Overall Add
1. Ed Wood 3.5/4 3.0/4
2. Batman (1989) 3.5/4 2.9/4
3. Beetlejuice ( Beetle Juice ) 3.0/4 2.9/4
4. Edward Scissorhands 3.0/4 3.1/4
5. Batman Returns 3.0/4 2.7/4
6. Sleepy Hollow 2.5/4 2.8/4
7. Pee Wee's Big Adventure 3.0/4 2.6/4
8. Corpse Bride 2.5/4 2.8/4
9. Big Fish (2003) 2.5/4 3.0/4
10. Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street (2007) 2.5/4 2.9/4
11. Mars Attacks! 2.0/4 2.3/4
12. Frankenweenie (2012) 2.0/4 2.9/4
13. Charlie and the Chocolate Factory 1.5/4 2.6/4
14. Planet of the Apes (2001) 1.0/4 2.2/4
15. Alice in Wonderland (2010) 0.5/4 2.6/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name