Top Movie List
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | The To Do List | N/A | 2.4/4 | |
| 2. | The Wolverine | N/A | 2.7/4 | |
| 3. | Apartment 1303 3D | N/A | 1.4/4 | |
| 4. | The Conjuring | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 5. | R.I.P.D. | 2.5/4 | 2.0/4 | |
| 6. | Red 2 | 3.0/4 | 2.5/4 | |
| 7. | Evidence | 3.0/4 | 2.1/4 | |
| 8. | Only God Forgives | 2.5/4 | 2.4/4 | |
| 9. | Riddick | N/A | 2.6/4 | |
| 10. | The Hunger Games: Catching Fire | N/A | 3.0/4 | |
| 11. | Last Vegas | N/A | 2.5/4 | |
| 12. | Family, The ( Malavita ) | N/A | 2.6/4 | |
| 13. | Kick-Ass 2 | N/A | 2.5/4 | |
| 14. | 12 Years a Slave | N/A | 3.3/4 | |
| 15. | The Shawshank Redemption | 4.0/4 | 3.5/4 | |
| 16. | Fight Club | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 17. | The Godfather | 4.0/4 | 3.5/4 | |
| 18. | The Dark Knight | 3.5/4 | 3.4/4 | |
| 19. | Pulp Fiction | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 20. | Forrest Gump | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 21. | Lord of the Rings: The Return of the King | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 22. | Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 23. | The Matrix | 3.0/4 | 3.2/4 |



