Top Movie List
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Battle Royale ( Batoru rowaiaru ) | 3.0/4 | 3.0/4 | |
| 2. | Goodfellas | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 3. | 400 Blows, The ( quatre cents coups, Les ) | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 4. | The Godfather: Part II | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 5. | Magnolia | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 6. | M (1933) | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 7. | Blue Valentine | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 8. | Dawn of the Dead (1979) | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 9. | Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 10. | Dazed and Confused | 4.0/4 | 3.0/4 |



