Movies of 2004
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Harry Potter and the Prisoner of Azkaban | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 2. | The Bourne Supremacy | 3.0/4 | 3.1/4 | |
| 3. | Ray | 1.0/4 | 3.0/4 | |
| 4. | Home on the Range (2004) | 1.5/4 | 2.1/4 | |
| 5. | Wimbledon | 2.5/4 | 2.3/4 | |
| 6. | Confessions of a Teenage Drama Queen | 1.5/4 | 1.8/4 | |
| 7. | Raise Your Voice | 1.5/4 | 2.3/4 | |
| 8. | Chasing Liberty | 2.0/4 | 2.1/4 | |
| 9. | The Day After Tomorrow | 3.5/4 | 2.6/4 | |
| 10. | The Princess Diaries 2: Royal Engagement | 1.5/4 | 2.2/4 | |
| 11. | Cellular | 3.0/4 | 2.4/4 | |
| 12. | New York Minute | 1.5/4 | 1.7/4 | |
| 13. | The Girl Next Door (2004) | 1.5/4 | 2.5/4 | |
| 14. | The Incredibles | 2.0/4 | 3.1/4 | |
| 15. | 13 Going On 30 | 2.0/4 | 2.4/4 | |
| 16. | A Cinderella Story | 3.0/4 | 2.3/4 | |
| 17. | White Chicks | 2.5/4 | 2.0/4 | |
| 18. | Mean Girls (2004) | 2.0/4 | 2.7/4 | |
| 19. | 50 First Dates | 2.0/4 | 2.6/4 | |
| 20. | Shall We Dance? (2004) | 2.5/4 | 2.2/4 | |
| 21. | Win a Date with Tad Hamilton! | 1.5/4 | 2.1/4 |



