Top War Movie List by Super Kev

Top War

# Movie Title Rating Overall Add
1. Glory (1989) 4.0/4 3.1/4
2. Starship Troopers 4.0/4 2.7/4
3. Full Metal Jacket 4.0/4 3.2/4
4. Platoon 4.0/4 3.2/4
5. Red Dawn (1984) 4.0/4 2.6/4
6. The Pianist 4.0/4 3.2/4
7. Black Hawk Down 3.0/4 3.0/4
8. The Patriot (2000) 4.0/4 2.8/4
9. Saving Private Ryan 4.0/4 3.3/4
10. The Deer Hunter 3.5/4 3.2/4
11. Good Morning Vietnam 3.0/4 2.9/4
12. The Bridge on the River Kwai 2.5/4 3.2/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name