Best Movies of 2007
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | 3:10 to Yuma (2007) | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 2. | Juno | 3.5/4 | 2.9/4 | |
| 3. | Superbad | 3.5/4 | 2.9/4 | |
| 4. | Gone Baby Gone | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 5. | Orphanage, The ( orfanato, El ) | 3.5/4 | 2.9/4 | |
| 6. | Atonement (2007) | 3.0/4 | 2.9/4 | |
| 7. | I Am Legend | 3.0/4 | 2.8/4 | |
| 8. | Stardust (2007) | 3.0/4 | 2.9/4 | |
| 9. | The Bourne Ultimatum | 3.5/4 | 3.2/4 | |
| 10. | 28 Weeks Later | 3.5/4 | 2.7/4 | |
| 11. | Knocked Up | 3.5/4 | 2.8/4 | |
| 12. | The Simpsons Movie | 3.5/4 | 2.7/4 | |
| 13. | Live Free or Die Hard | 3.5/4 | 2.9/4 | |
| 14. | The Transformers (2007) | 3.0/4 | 2.8/4 | |
| 15. | National Treasure: Book of Secrets | 3.0/4 | 2.6/4 |
Recent Comments
Josh C - wrote on 01/27/08 at 07:32 PM CT
Best Movies of 2007 comment
Though there were a few really great movies, I felt that 2007 was a disappointment overall. It was a great year for comedies though. Of the 2008 Oscar Nominees, I haven't seen "There will be blood".





