best fantasy movies of all time
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Lord of the Rings: The Return of the King | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 2. | Lord of the Rings: The Two Towers | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 3. | Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 4. | The Wizard of Oz (1939) | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 5. | Big Fish (2003) | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 6. | The Nightmare Before Christmas | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 7. | The Hobbit: An Unexpected Journey | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 8. | Labyrinth (1986) | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 9. | The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 10. | The NeverEnding Story | 4.0/4 | 2.9/4 |



