Movie List Title
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Lord of the Rings: The Return of the King | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 2. | Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 3. | Fargo (1996) | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 4. | Oldboy ( Oldeuboi ) | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 5. | Good Will Hunting | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 6. | Se7en | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 7. | Lord of the Rings: The Two Towers | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 8. | Django Unchained | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 9. | The Social Network | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 10. | American Beauty | 4.0/4 | 3.1/4 |



