Top Movie List
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add | 
|---|---|---|---|---|
| 1. | Heat (1987) | N/A | 2.1/4 | |
| 2. | Wall Street | N/A | 2.9/4 | |
| 3. | The Silence of the Lambs | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 4. | The Exorcist (1973) | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 5. | The Omen (1976) | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 6. | Airplane! | N/A | 3.0/4 | |
| 7. | Alien | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 8. | Jaws | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 9. | Fight Club | 3.5/4 | 3.3/4 | |
| 10. | Closer | N/A | 2.7/4 | |
| 11. | Blade Runner | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 12. | Before Sunrise | N/A | 3.1/4 | |
| 13. | Se7en | N/A | 3.3/4 | |
| 14. | Pitch Black | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 15. | Raiders of the Lost Ark | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 16. | Ocean's Eleven (2001) | N/A | 3.0/4 | |
| 17. | Leaving Las Vegas | N/A | 3.0/4 | |
| 18. | Savior (1998) | N/A | 2.7/4 | |
| 19. | The Terminator | 4.0/4 | 3.1/4 | 



