Top 10 Films of 2015
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Inside Out (2015) | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 2. | Mad Max: Fury Road | 3.5/4 | 3.2/4 | |
| 3. | Southpaw (2015) | 3.0/4 | 2.6/4 | |
| 4. | Mission: Impossible - Rogue Nation | 3.0/4 | 3.0/4 | |
| 5. | Woman in Gold | 3.0/4 | 2.9/4 | |
| 6. | McFarland, USA | 3.0/4 | 2.9/4 | |
| 7. | Mr. Holmes | 3.0/4 | 2.8/4 | |
| 8. | Shaun the Sheep Movie | 3.0/4 | 3.0/4 | |
| 9. | Paddington | 3.0/4 | 3.0/4 | |
| 10. | Tomorrowland | 3.0/4 | 2.5/4 |



