004 Actors: Carrey, Jim
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add | 
|---|---|---|---|---|
| 1. | Eternal Sunshine of the Spotless Mind | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 2. | Dumb and Dumber | 3.0/4 | 2.8/4 | |
| 3. | The Truman Show | 3.0/4 | 3.0/4 | |
| 4. | How the Grinch Stole Christmas (2000) | 3.0/4 | 2.3/4 | |
| 5. | High Strung (1991) | 3.0/4 | 2.5/4 | |
| 6. | The Majestic | 3.0/4 | 2.3/4 | |
| 7. | Man on the Moon | 2.5/4 | 2.8/4 | |
| 8. | Ace Ventura: Pet Detective | 2.5/4 | 2.6/4 | |
| 9. | The Number 23 | 2.0/4 | 2.4/4 | |
| 10. | The Mask (1994) | 2.0/4 | 2.4/4 | 



