Worst All Time
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Memento | 0.5/4 | 3.2/4 | |
| 2. | King Kong (2005) | 0.5/4 | 2.7/4 | |
| 3. | Hulk | 1.0/4 | 2.1/4 | |
| 4. | Lord of the Rings: The Two Towers | 1.5/4 | 3.3/4 | |
| 5. | Alien 3 | 1.5/4 | 2.5/4 | |
| 6. | The Real Cancun | 0.5/4 | 1.5/4 | |
| 7. | D.E.B.S. (2005) | 1.0/4 | 1.4/4 | |
| 8. | Lord of the Rings: The Return of the King | 1.0/4 | 3.4/4 | |
| 9. | Behind Enemy Lines II: Axis of Evil | 0.5/4 | 1.4/4 | |
| 10. | Saw III | 1.5/4 | 2.4/4 | |
| 11. | Saw II | 1.5/4 | 2.5/4 | |
| 12. | Running With Scissors | 2.0/4 | 2.3/4 | |
| 13. | Hostel | 0.5/4 | 2.3/4 | |
| 14. | Marie Antoinette (2006) | 2.0/4 | 2.6/4 | |
| 15. | Poseidon | 2.0/4 | 2.1/4 | |
| 16. | Glitter | 0.5/4 | 1.0/4 | |
| 17. | Big Momma's House 2 | 1.0/4 | 1.7/4 | |
| 18. | Crossroads (2002) | 1.0/4 | 1.3/4 | |
| 19. | Pulse (2006) | 0.5/4 | 1.5/4 |
Recent Comments
Super Kev - wrote on 09/12/07 at 12:44 AM CT
Worst All Time List comment
Yeah, Hostel was crap! I don't know if I can agree with you on Memento though, I've heard alot of good things about it!
Alex - wrote on 09/11/07 at 12:13 AM CT
Worst All Time List comment
I think what you mean is that this is the most over rated movies of all time. Either that or you have never seen glitter, Big Mommas House, are we there yet or any of those types of movies. Especially since I see you give some of the worst movies of all time ratings like 2/4 when they should just get .5 stars. - maybe I am wrong?






