Burton (Tim)
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Mars Attacks! | 3.5/4 | 2.3/4 | |
| 2. | Corpse Bride | 3.5/4 | 2.8/4 | |
| 3. | Ed Wood | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 4. | Big Fish (2003) | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 5. | Beetlejuice ( Beetle Juice ) | 3.0/4 | 2.9/4 | |
| 6. | Sleepy Hollow | 3.0/4 | 2.8/4 | |
| 7. | Edward Scissorhands | 2.5/4 | 3.1/4 | |
| 8. | Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street (2007) | 2.0/4 | 2.9/4 | |
| 9. | Charlie and the Chocolate Factory | 1.0/4 | 2.6/4 | |
| 10. | The Nightmare Before Christmas | 1.5/4 | 3.1/4 |
Recent Comments
sapien - wrote on 02/18/09 at 08:43 PM CT
Burton (Tim) comment
You liked Mars Attacks?!!! Really?!! I thought that was one of the worst movies I've ever seen. You really surprised me on that one! Please, explain what was so great about it.




