Worst All Time
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Elizabethtown | 0.5/4 | 2.2/4 | |
| 2. | Vanilla Sky | 0.5/4 | 2.4/4 | |
| 3. | Swingers | 0.5/4 | 2.8/4 | |
| 4. | One Plus One ( Sympathy for the Devil ) | 0.5/4 | 1.9/4 | |
| 5. | Fear and Loathing in Las Vegas | 0.5/4 | 3.0/4 | |
| 6. | American Psycho | 0.5/4 | 3.0/4 | |
| 7. | Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer | 0.5/4 | 2.0/4 | |
| 8. | Gummo | 0.5/4 | 2.4/4 | |
| 9. | Inland Empire | 0.5/4 | 2.6/4 | |
| 10. | Pearl Harbor | 0.5/4 | 2.3/4 | |
| 11. | Speed 2: Cruise Control | 0.5/4 | 1.4/4 | |
| 12. | Spice World | 0.5/4 | 1.3/4 |
Recent Comments
Holas - wrote on 11/21/09 at 05:14 PM CT
Worst All Time List comment
What about Ghost Rider w/ Nicolas Cage?
Alex - wrote on 09/13/07 at 10:57 AM CT
Worst All Time List comment
Currently, only top movie lists are rated and in the future additional lists will only affect their particular genre or title.
Allison - wrote on 09/13/07 at 10:50 AM CT
Worst All Time List comment
i discontinued this list because lists are weighted around here. what if that gives my least favorite films more power? ehhh.
Sandy Toksvik - wrote on 09/12/07 at 04:21 PM CT
Worst All Time List comment
you crazy. You put two Jenifer Conelly films on here you ditz. pfft pfft pfft. I agree with sky captain, thats about it. maybe fear and loathing. OK a beautiful mind sucked, but there is no need to put Hulk on there. Poor little haley Joel, he was adorable in AI. American psycho was excellent, I expect you just hate it because it had sex in it.
Alex - wrote on 09/06/07 at 03:41 PM CT
Worst All Time List comment
I think you mean these are the most over rated as well. If not then you must not have seen Big Momma's House 2
kustaa - wrote on 09/06/07 at 03:37 PM CT
Worst All Time List comment
I'm ok with fear and loathing there, sad about GBU, though







