Top Movie List
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Clerks | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 2. | Fear and Loathing in Las Vegas | N/A | 3.0/4 | |
| 3. | City of Lost Children, The ( Cite des enfants perdus, La ) | N/A | 3.0/4 | |
| 4. | To Catch a Thief | N/A | 3.0/4 | |
| 5. | Goodfellas | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 6. | The Dark Knight | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 7. | Forrest Gump | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 8. | Eternal Sunshine of the Spotless Mind | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 9. | No Country for Old Men | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 10. | Taxi Driver (1976) | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 11. | Reservoir Dogs | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 12. | Pan's Labyrinth ( laberinto del fauno, El ) | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 13. | Office Space | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 14. | A Clockwork Orange | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 15. | Monty Python and the Holy Grail | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 16. | Full Metal Jacket | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 17. | Spirited Away ( Sen to Chihiro no kamikakushi ) | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 18. | The Wizard of Oz (1939) | 3.5/4 | 3.2/4 | |
| 19. | Shaun of the Dead | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 20. | The Lion King (1994) | 4.0/4 | 3.3/4 |



