Top 11 Films of 2006 by Alan @ Transbuddha

Top 11 Films of 2006

# Movie Title Rating Overall Add
1. Marie Antoinette (2006) 4.0/4 2.6/4
2. An Inconvenient Truth 4.0/4 2.6/4
3. Cars 4.0/4 2.8/4
4. Thank You for Smoking 4.0/4 2.8/4
5. Shut Up and Sing (2006) 3.5/4 2.6/4
6. World Trade Center 3.5/4 2.6/4
7. Little Miss Sunshine 3.5/4 3.1/4
8. Stranger Than Fiction 3.5/4 2.8/4
9. Bobby 3.5/4 2.6/4
10. The Departed 3.0/4 3.3/4
11. Who Killed the Electric Car? 3.0/4 2.8/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name