Top Movie List
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 2. | Star Wars: Episode IV - A New Hope | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 3. | Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 4. | Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 5. | Star Wars: Episode II - Attack of the Clones | 4.0/4 | 2.4/4 | |
| 6. | Star Wars: Episode I - The Phantom Menace | 4.0/4 | 2.4/4 | |
| 7. | Raiders of the Lost Ark | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 8. | Indiana Jones and the Last Crusade | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 9. | Halloween (1978) | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 10. | Office Space | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 11. | Superman (1978) | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 12. | Spider-Man | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 13. | Spider-Man 2 | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 14. | Spider-Man 3 | 4.0/4 | 2.5/4 | |
| 15. | Superman II | 4.0/4 | 2.7/4 | |
| 16. | X-Men | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 17. | X2 - X-Men United | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 18. | X-Men: The Last Stand | 4.0/4 | 2.6/4 | |
| 19. | Terminator 2: Judgement Day | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 20. | The Terminator | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 21. | Summer School | 4.0/4 | 2.3/4 | |
| 22. | Terminator 3: Rise of the Machines | 4.0/4 | 2.4/4 | |
| 23. | Halloween II (1981) | 3.0/4 | 2.6/4 |



