Top Comedy
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Superbad | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 2. | Ferris Bueller's Day Off | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 3. | Forgetting Sarah Marshall | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 4. | Dumb and Dumber | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 5. | Monty Python and the Holy Grail | 3.5/4 | 3.2/4 | |
| 6. | Young Frankenstein | 3.0/4 | 3.2/4 | |
| 7. | Knocked Up | 3.5/4 | 2.8/4 | |
| 8. | Anchorman: The Legend of Ron Burgundy | 3.5/4 | 2.8/4 | |
| 9. | Fargo (1996) | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 10. | National Lampoon's Christmas Vacation | 3.5/4 | 2.9/4 |



