Top Crime
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | The Departed | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 2. | Lock, Stock and Two Smoking Barrels | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 3. | Professional, The ( Léon ) | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 4. | Suicide Kings | 4.0/4 | 2.7/4 | |
| 5. | RocknRolla | 4.0/4 | 2.7/4 | |
| 6. | Ocean's Eleven (2001) | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 7. | The Italian Job (2003) | 3.5/4 | 2.8/4 | |
| 8. | Pulp Fiction | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 9. | The Fugitive (1993) | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 10. | Snatch | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 11. | Kill Bill: Volume 1 | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 12. | The Town (2010) | 3.0/4 | 3.0/4 | |
| 13. | Fantastic Mr. Fox | 3.5/4 | 3.0/4 |



