My fav. closing credit scenes/songs
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Clue | 3.5/4 | 2.9/4 | |
| 2. | The Breakfast Club | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 3. | Good Will Hunting | 3.0/4 | 3.2/4 | |
| 4. | Volcano (1997) | 3.0/4 | 2.1/4 | |
| 5. | Die Hard | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 6. | The Karate Kid, Part 2 | 3.0/4 | 2.3/4 | |
| 7. | Gremlins (1984) | 3.0/4 | 2.9/4 | |
| 8. | Toy Story | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 9. | Teen Wolf | 3.0/4 | 2.3/4 | |
| 10. | Monster Squad | 3.0/4 | 2.7/4 |
Recent Comments
GJ81 - wrote on 11/23/09 at 02:05 PM CT
My fav. closing credit scenes/songs comment
Elliott Smith for Good Will Hunting. Genious choice. So brilliantly used in that film. R.I.P. Elliott
Holas - wrote on 11/02/09 at 11:42 AM CT
My fav. closing credit scenes/songs comment
My wife suggested that I put on 'Armageddon" on the list. I told her that I really don't want to get kicked off of Filmcrave!





