Top Crime Movie List by ryan

Top Crime

# Movie Title Rating Overall Add
1. Se7en 4.0/4 3.3/4
2. Pulp Fiction 4.0/4 3.4/4
3. Goodfellas 4.0/4 3.4/4
4. The Godfather: Part II 4.0/4 3.4/4
5. The Godfather 4.0/4 3.5/4
6. Catch Me if You Can 4.0/4 3.1/4
7. The Departed 4.0/4 3.3/4
8. Casino 4.0/4 3.2/4
9. Sin City 4.0/4 3.0/4
10. Heat (1995) 4.0/4 3.2/4
11. Scarface (1983) 4.0/4 3.2/4
12. Kill Bill: Volume 1 4.0/4 3.0/4
13. Fight Club 4.0/4 3.3/4
14. Taxi Driver (1976) 4.0/4 3.3/4
15. Fargo (1996) 3.5/4 3.2/4
16. No Country for Old Men 4.0/4 3.2/4
17. The Untouchables (1987) 3.5/4 3.1/4
18. Reservoir Dogs 3.5/4 3.3/4
19. True Romance 3.5/4 3.1/4
20. Bonnie and Clyde 3.5/4 3.2/4
21. American History X 3.0/4 3.2/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name