Top Horror Movie List by JWils0n04

Top Horror

# Movie Title Rating Overall Add
1. A Nightmare on Elm Street (1984) 4.0/4 3.0/4
2. The Shining (1980) 3.0/4 3.3/4
3. Halloween (1978) 2.0/4 3.2/4
4. Dawn of the Dead (1979) 2.5/4 3.1/4
5. Shaun of the Dead 2.5/4 3.1/4
6. The Evil Dead (1983) 2.5/4 3.0/4
7. Evil Dead 2 3.0/4 3.1/4
8. Dawn of the Dead (2004) 3.0/4 2.8/4
9. Interview with the Vampire 3.5/4 3.0/4
10. Misery 2.5/4 3.1/4
11. Gremlins (1984) 3.0/4 2.9/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name