Sport Movies that made me laugh
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | BASEketball | 3.0/4 | 2.4/4 | |
| 2. | Happy Gilmore | 3.0/4 | 2.8/4 | |
| 3. | The Sixth Man | 3.0/4 | 2.3/4 | |
| 4. | Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby | 3.5/4 | 2.6/4 | |
| 5. | Dodgeball: A True Underdog Story | 2.5/4 | 2.6/4 | |
| 6. | The Waterboy (1998) | 2.5/4 | 2.3/4 | |
| 7. | Blades of Glory | 3.0/4 | 2.4/4 | |
| 8. | Nacho Libre | 3.0/4 | 1.8/4 | |
| 9. | Shaolin Soccer ( Siu lam juk kau ) | 3.0/4 | 2.8/4 | |
| 10. | Balls of Fury | 2.5/4 | 1.9/4 | |
| 11. | The Longest Yard (2005) | 2.5/4 | 2.4/4 |



