Has a Better Reputation Than It Deserves by Genco Abbandando

Has a Better Reputation Than It Deserves

# Movie Title Rating Overall Add
1. The Apartment 2.5/4 3.2/4
2. Batman Begins 1.5/4 3.1/4
3. The Best Years of Our Lives 2.5/4 3.1/4
4. Braveheart (1995) 2.0/4 3.2/4
5. A Clockwork Orange 2.5/4 3.1/4
6. The Departed 3.0/4 3.3/4
7. Farewell My Concubine ( Ba wang bie ji ) 2.5/4 3.0/4
8. Field of Dreams 0.5/4 2.9/4
9. Forrest Gump 1.5/4 3.3/4
10. Good, the Bad and the Ugly, The ( buono, il brutto, il cattivo, Il ) 1.0/4 3.4/4
11. Goodfellas 2.5/4 3.4/4
12. Hoop Dreams 2.5/4 3.0/4
13. It's a Wonderful Life 2.0/4 3.3/4
14. Lord of the Rings: The Return of the King 3.0/4 3.4/4
15. The Matrix 1.0/4 3.2/4
16. Memento 1.0/4 3.2/4
17. The Shawshank Redemption 2.5/4 3.5/4
18. The Shining (1980) 2.0/4 3.3/4
19. Shrek 1.5/4 3.1/4
20. Stalag 17 2.0/4 3.1/4
21. The Third Man 2.5/4 3.2/4
22. Unforgiven (1992) 3.0/4 3.3/4
23. Willy Wonka & the Chocolate Factory 0.5/4 3.1/4
24. Yankee Doodle Dandy 2.5/4 2.9/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name