Top Movie List
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | The 7th Voyage of Sinbad | 4.0/4 | 2.7/4 | |
| 2. | Jacob's Ladder (1990) | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 3. | Citizen Kane | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 4. | Pan's Labyrinth ( laberinto del fauno, El ) | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 5. | Candyman (1992) | 4.0/4 | 2.5/4 | |
| 6. | Halloween (1978) | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 7. | Hellraiser (1987) | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 8. | Alien | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 9. | Predator (1987) | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 10. | Pontypool | 4.0/4 | 2.7/4 | |
| 11. | Conan the Barbarian (1982) | 4.0/4 | 2.7/4 | |
| 12. | The Call of Cthulhu | 4.0/4 | 2.7/4 | |
| 13. | Fire and Ice (1983) | 4.0/4 | 2.4/4 |



