Top Comedy Movie List by brendoman

Top Comedy

# Movie Title Rating Overall Add
1. Groundhog Day 3.5/4 3.0/4
2. Animal Crackers (1930) 4.0/4 2.9/4
3. A Night at the Opera 4.0/4 3.0/4
4. Duck Soup (1933) 4.0/4 3.1/4
5. Ghostbusters (1984) 3.5/4 3.1/4
6. National Lampoon's Animal House 3.5/4 3.0/4
7. The Blues Brothers 4.0/4 3.1/4
8. The Burbs 3.5/4 2.6/4
9. Knocked Up 3.5/4 2.8/4
10. Superbad 3.5/4 2.9/4
11. The 40 Year-Old Virgin 3.5/4 2.9/4
12. The General (1927) 4.0/4 3.1/4
13. Dumb and Dumber 3.0/4 2.8/4
14. Ferris Bueller's Day Off 3.5/4 3.1/4
15. So I Married an Axe Murderer 3.5/4 2.4/4
16. Monty Python and the Holy Grail 4.0/4 3.2/4
17. Better Off Dead 3.5/4 2.8/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name