Tim Burton (Directed) by LilTayGB

Tim Burton (Directed)

# Movie Title Rating Overall Add
1. Beetlejuice ( Beetle Juice ) 4.0/4 2.9/4
2. Batman (1989) 4.0/4 2.9/4
3. Edward Scissorhands 4.0/4 3.1/4
4. Batman Returns 3.5/4 2.7/4
5. Ed Wood 3.5/4 3.0/4
6. Mars Attacks! 4.0/4 2.3/4
7. Sleepy Hollow 4.0/4 2.8/4
8. Planet of the Apes (2001) 3.5/4 2.2/4
9. Big Fish (2003) 4.0/4 3.0/4
10. Charlie and the Chocolate Factory 4.0/4 2.6/4
11. Corpse Bride 4.0/4 2.8/4
12. Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street (2007) 4.0/4 2.9/4
13. Alice in Wonderland (2010) 4.0/4 2.6/4
14. Frankenweenie (2012) N/A 2.9/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name