Movies I Own
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Chicago (2002) | 3.5/4 | 2.8/4 | |
| 2. | Constantine | N/A | 2.6/4 | |
| 3. | Corpse Bride | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 4. | The Dark Knight | 3.5/4 | 3.4/4 | |
| 5. | Edward Scissorhands | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 6. | Grindhouse | 1.5/4 | 2.8/4 | |
| 7. | Hellboy (2004) | 3.5/4 | 2.7/4 | |
| 8. | Hellboy II: The Golden Army | 4.0/4 | 2.7/4 | |
| 9. | High School Musical 3: Senior Year | 3.0/4 | 1.8/4 | |
| 10. | Inglourious Basterds (2009) | 2.0/4 | 3.2/4 | |
| 11. | The Princess and the Frog | 3.5/4 | 2.8/4 | |
| 12. | Schindler's List | 2.5/4 | 3.4/4 | |
| 13. | Terminator 2: Judgement Day | 3.5/4 | 3.2/4 | |
| 14. | The Crow (1994) | 3.0/4 | 3.0/4 | |
| 15. | Wall-E | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 16. | Watchmen | 1.0/4 | 2.8/4 |



