(R) DVDs I Own
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Raising Arizona | 3.0/4 | 2.9/4 | |
| 2. | Ramona and Beezus | 2.0/4 | 2.4/4 | |
| 3. | Ratatouille | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 4. | Red Dragon (2002) | 4.0/4 | 2.7/4 | |
| 5. | Red Tails | 3.0/4 | 2.4/4 | |
| 6. | Reefer Madness ( Tell Your Children ) | 1.5/4 | 1.5/4 | |
| 7. | Reservoir Dogs | 3.0/4 | 3.3/4 | |
| 8. | A River Runs Through It | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 9. | Road to Perdition | 3.0/4 | 3.0/4 | |
| 10. | Robin Hood (2010) | 3.0/4 | 2.5/4 | |
| 11. | Robin Hood: Men in Tights | 3.0/4 | 2.6/4 | |
| 12. | Robin Hood: Prince of Thieves | 2.5/4 | 2.7/4 | |
| 13. | The Rocky Horror Picture Show | 3.0/4 | 2.8/4 | |
| 14. | Romancing the Stone | 2.0/4 | 2.8/4 | |
| 15. | Roman Holiday | 3.5/4 | 3.2/4 | |
| 16. | Rush Hour (1998) | 2.0/4 | 2.8/4 | |
| 17. | Run Fatboy Run | 1.0/4 | 2.3/4 |



