Top Movie List
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Nancy Drew | 4.0/4 | 2.1/4 | |
| 2. | Alvin and the Chipmunks | 4.0/4 | 2.2/4 | |
| 3. | Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 4. | Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 5. | Pirates of the Caribbean: At Worlds End | 4.0/4 | 2.7/4 | |
| 6. | Addams Family Values | 4.0/4 | 2.5/4 | |
| 7. | The Addams Family (1991) | 4.0/4 | 2.6/4 | |
| 8. | Santa Claus: The Movie | 4.0/4 | 2.4/4 | |
| 9. | The Santa Clause 2 | 4.0/4 | 2.3/4 | |
| 10. | The Santa Clause 3: The Escape Clause | 4.0/4 | 1.9/4 | |
| 11. | The Santa Clause (1994) | 2.0/4 | 2.6/4 | |
| 12. | Elf | 4.0/4 | 2.7/4 | |
| 13. | How the Grinch Stole Christmas (2000) | 4.0/4 | 2.3/4 | |
| 14. | A Walk to Remember | 4.0/4 | 2.6/4 | |
| 15. | Titanic (1997) | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 16. | The Notebook (2004) | 1.0/4 | 3.0/4 | |
| 17. | Grease | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 18. | Grease 2 | 3.0/4 | 1.7/4 | |
| 19. | Mean Girls (2004) | 4.0/4 | 2.7/4 | |
| 20. | Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street (2007) | 4.0/4 | 2.9/4 |




