Favorite Movies of All Time by the mighty goat

Favorite Movies of All Time

# Movie Title Rating Overall Add
1. Pulp Fiction 4.0/4 3.4/4
2. Fight Club 4.0/4 3.3/4
3. The Shawshank Redemption 3.5/4 3.5/4
4. The Dark Knight 4.0/4 3.4/4
5. The Hurt Locker 3.5/4 3.1/4
6. Back to the Future 3.5/4 3.3/4
7. The Social Network 3.5/4 3.1/4
8. Inception 3.5/4 3.3/4
9. Saving Private Ryan 3.5/4 3.3/4
10. Toy Story 3 3.5/4 3.3/4
11. Memento 3.5/4 3.2/4
12. Inglourious Basterds (2009) 3.5/4 3.2/4
13. Gran Torino 3.5/4 3.2/4
14. Watchmen 3.5/4 2.8/4
15. Se7en 3.5/4 3.3/4
16. Superbad 3.0/4 2.9/4
17. The Bourne Identity (2002) 3.5/4 3.1/4
18. The Fugitive (1993) 3.0/4 3.1/4
19. No Country for Old Men 3.5/4 3.2/4
20. Anchorman: The Legend of Ron Burgundy 3.5/4 2.8/4
21. The Hangover 3.0/4 3.0/4
22. Terminator 2: Judgement Day 3.5/4 3.2/4
23. The Matrix 3.0/4 3.2/4
24. Batman Begins 3.0/4 3.1/4
25. Star Wars: Episode IV - A New Hope 3.0/4 3.3/4
26. Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 3.0/4 3.3/4
27. Kick-Ass 3.0/4 3.0/4
28. Spider-Man 3.0/4 2.9/4
29. The Sandlot 3.0/4 3.0/4
30. Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back 3.0/4 3.4/4
31. Psycho (1960) 3.0/4 3.3/4
32. Raiders of the Lost Ark 3.0/4 3.3/4
33. Lord of the Rings: The Return of the King 3.5/4 3.4/4
34. Rear Window 3.0/4 3.3/4
35. The Shining (1980) 3.0/4 3.3/4
36. Toy Story 3.0/4 3.3/4
37. Jurassic Park 3.0/4 3.2/4
38. North by Northwest 3.0/4 3.3/4
39. Stand by Me 3.0/4 3.2/4
40. Hoosiers 3.5/4 2.9/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name