Actors: Brad Pitt
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add | 
|---|---|---|---|---|
| 1. | Inglourious Basterds (2009) | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 2. | Se7en | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 3. | 12 Monkeys | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 4. | Moneyball | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 5. | Fight Club | 3.0/4 | 3.3/4 | |
| 6. | The Curious Case of Benjamin Button | 3.0/4 | 2.9/4 | |
| 7. | Ocean's Eleven (2001) | 3.0/4 | 3.0/4 | |
| 8. | Troy | 2.5/4 | 2.7/4 | |
| 9. | Interview with the Vampire | 2.5/4 | 3.0/4 | |
| 10. | Ocean's Thirteen | 2.5/4 | 2.7/4 | |
| 11. | Mr. and Mrs. Smith (2005) | 2.5/4 | 2.5/4 | |
| 12. | Kalifornia | 2.5/4 | 2.7/4 | |
| 13. | Spy Game | 2.5/4 | 2.6/4 | |
| 14. | Ocean's Twelve | 2.5/4 | 2.5/4 | |
| 15. | Meet Joe Black | 2.0/4 | 2.6/4 | |
| 16. | Burn After Reading | 2.0/4 | 2.7/4 | 



