Top Horror Movie List by ryanyorke

Top Horror

# Movie Title Rating Overall Add
1. The Shining (1980) 3.0/4 3.3/4
2. The Exorcist (1973) 3.0/4 3.1/4
3. A Nightmare on Elm Street (1984) 3.0/4 3.0/4
4. 28 Days Later 3.5/4 3.0/4
5. Shaun of the Dead 3.5/4 3.1/4
6. Dawn of the Dead (2004) 3.0/4 2.8/4
7. Scream (1996) 3.0/4 2.8/4
8. Misery 3.0/4 3.1/4
9. Poltergeist (1982) 3.0/4 3.0/4
10. The Descent (2006) 3.0/4 2.9/4
11. Saw 3.0/4 2.9/4
12. 28 Weeks Later 3.0/4 2.7/4
13. The Ring (2002) 3.0/4 2.7/4
14. Sleepy Hollow 3.0/4 2.8/4
15. Grindhouse 2.5/4 2.8/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name