Actresses: Kate Beckinsale
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | The Aviator (2004) | 3.0/4 | 3.0/4 | |
| 2. | Serendipity | 3.0/4 | 2.7/4 | |
| 3. | Nothing But the Truth (2009) | 2.5/4 | 2.7/4 | |
| 4. | Underworld (2003) | 2.5/4 | 2.8/4 | |
| 5. | Brokedown Palace | 2.5/4 | 2.6/4 | |
| 6. | Pearl Harbor | 2.0/4 | 2.3/4 | |
| 7. | Click | 2.0/4 | 2.3/4 | |
| 8. | Van Helsing | 2.0/4 | 2.3/4 | |
| 9. | Underworld: Evolution | 2.0/4 | 2.8/4 | |
| 10. | Vacancy | 2.0/4 | 2.4/4 | |
| 11. | Laurel Canyon | 2.0/4 | 2.4/4 | |
| 12. | Whiteout (2009) | 2.0/4 | 1.8/4 |



