Ewan McGregor films
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add | 
|---|---|---|---|---|
| 1. | Star Wars: Episode I - The Phantom Menace | 4.0/4 | 2.4/4 | |
| 2. | Moulin Rouge (2001) | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 3. | Black Hawk Down | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 4. | Star Wars: Episode II - Attack of the Clones | 4.0/4 | 2.4/4 | |
| 5. | Big Fish (2003) | 2.5/4 | 3.0/4 | |
| 6. | Robots (2005) | 3.0/4 | 2.5/4 | |
| 7. | Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 8. | Valiant (2005) | 2.0/4 | 2.3/4 | |
| 9. | The Island (2005) | 3.0/4 | 2.5/4 | |
| 10. | Angels & Demons | N/A | 2.6/4 | |
| 11. | The Men Who Stare at Goats | 3.0/4 | 2.5/4 | |
| 12. | The Ghost Writer | 2.0/4 | 2.7/4 | 



