Top Movie List by erebo9

Top Movie List

# Movie Title Rating Overall Add
1. Pulp Fiction 4.0/4 3.4/4
2. Fight Club 4.0/4 3.3/4
3. The Dark Knight 4.0/4 3.4/4
4. The Shawshank Redemption 3.5/4 3.5/4
5. The Matrix 3.0/4 3.2/4
6. Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring N/A 3.3/4
7. Lord of the Rings: The Return of the King N/A 3.4/4
8. The Silence of the Lambs 4.0/4 3.4/4
9. Se7en 4.0/4 3.3/4
10. V for Vendetta N/A 3.0/4
11. Inception 4.0/4 3.3/4
12. The Departed 3.5/4 3.3/4
13. Kill Bill: Volume 1 4.0/4 3.0/4
14. Batman Begins N/A 3.1/4
15. The Big Lebowski 3.0/4 3.1/4
16. Memento 2.5/4 3.2/4
17. Moulin Rouge (2001) N/A 2.8/4
18. Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street (2007) N/A 2.9/4
19. Chicago (2002) N/A 2.8/4
20. Dogville 3.5/4 2.9/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name