best actor 1946
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | It's a Wonderful Life | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 2. | Henry V (1944) | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 3. | The Best Years of Our Lives | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 4. | The Yearling (1946) | 2.0/4 | 2.5/4 | |
| 5. | The Jolson Story | 2.0/4 | 2.2/4 |
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | It's a Wonderful Life | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 2. | Henry V (1944) | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 3. | The Best Years of Our Lives | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 4. | The Yearling (1946) | 2.0/4 | 2.5/4 | |
| 5. | The Jolson Story | 2.0/4 | 2.2/4 |
| Are you sure you want to delete this comment? |
| Are you sure you want to delete this list? |
| Are you sure you want to delete this comment? |
| Enter a new list name |