Movies I Own
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add | 
|---|---|---|---|---|
| 1. | 2001: A Space Odyssey | 3.0/4 | 3.1/4 | |
| 2. | Back to the Future | 3.5/4 | 3.3/4 | |
| 3. | Back to the Future Part II | 3.0/4 | 3.0/4 | |
| 4. | Back to the Future Part III | 2.5/4 | 2.8/4 | |
| 5. | The Birds (1963) | 3.0/4 | 3.1/4 | |
| 6. | Blade Runner | 3.5/4 | 3.2/4 | |
| 7. | Citizen Kane | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 8. | Chicago (2002) | 3.5/4 | 2.8/4 | |
| 9. | The Crow (1994) | N/A | 3.0/4 | |
| 10. | The Exorcist (1973) | 3.0/4 | 3.1/4 | |
| 11. | Holes (2003) | 2.5/4 | 2.7/4 | |
| 12. | Les misérables (1998) | 3.0/4 | 2.8/4 | |
| 13. | Memoirs of a Geisha | 3.5/4 | 2.8/4 | |
| 14. | Monty Python and the Holy Grail | 3.5/4 | 3.2/4 | |
| 15. | Wall-E | 3.5/4 | 3.2/4 | |
| 16. | Moulin Rouge (2001) | 3.5/4 | 2.8/4 | 



