Top Sci-Fi Movie List by OB1

Top Sci-Fi

# Movie Title Rating Overall Add
1. Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back 4.0/4 3.4/4
2. Star Wars: Episode IV - A New Hope 4.0/4 3.3/4
3. Contact (1997) 4.0/4 2.7/4
4. Blade Runner 3.0/4 3.2/4
5. Planet of the Apes (1968) 3.0/4 3.1/4
6. Close Encounters of the Third Kind 3.0/4 3.1/4
7. 12 Monkeys 3.0/4 3.1/4
8. The Terminator 3.0/4 3.1/4
9. Avatar 3.0/4 3.0/4
10. A.I. Artificial Intelligence 3.0/4 2.7/4
11. I Am Legend 2.5/4 2.8/4
12. A Clockwork Orange 3.0/4 3.1/4
13. Wall-E 3.5/4 3.2/4
14. The Day After Tomorrow 3.0/4 2.6/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name