Top Adventure Movie List by OB1

Top Adventure

# Movie Title Rating Overall Add
1. Ben-Hur (1959) 4.0/4 3.2/4
2. Crouching Tiger, Hidden Dragon ( Wo hu cang long ) 4.0/4 3.0/4
3. Gladiator (2000) 3.5/4 3.2/4
4. Batman Begins 3.0/4 3.1/4
5. Braveheart (1995) 3.5/4 3.2/4
6. Avatar 3.0/4 3.0/4
7. Cocoon 3.0/4 2.6/4
8. Dogma 3.0/4 2.8/4
9. The Imaginarium of Doctor Parnassus 3.0/4 2.5/4
10. A.I. Artificial Intelligence 3.0/4 2.7/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name