Top Movie List
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Big Fish (2003) | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 2. | Crash (2005) | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 3. | Eternal Sunshine of the Spotless Mind | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 4. | Memento | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 5. | Brokeback Mountain | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 6. | Fight Club | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 7. | Rashômon | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 8. | Pan's Labyrinth ( laberinto del fauno, El ) | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 9. | The Life Aquatic with Steve Zissou | 3.5/4 | 2.8/4 | |
| 10. | Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb | 3.5/4 | 3.2/4 | |
| 11. | No Country for Old Men | 3.5/4 | 3.2/4 |



