Worst endings by Daniel Corleone

Worst endings

# Movie Title Rating Overall Add
1. A.I. Artificial Intelligence 2.5/4 2.7/4
2. Cast Away (2000) 2.0/4 3.0/4
3. City of Angels 1.5/4 2.4/4
4. Contact (1997) 2.0/4 2.7/4
5. I Am Legend 3.0/4 2.8/4
6. Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull 2.5/4 2.4/4
7. The Matrix Revolutions 2.5/4 2.5/4
8. Monty Python and the Holy Grail 2.5/4 3.2/4
9. No Country for Old Men 3.0/4 3.2/4
10. Pay It Forward 3.0/4 2.6/4
11. Shutter Island 2.5/4 3.1/4
12. Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi 3.5/4 3.2/4
13. Sunshine (2007) 3.0/4 2.9/4
14. The Village (2004) 1.5/4 2.4/4
15. The War of the Worlds (2005) 2.0/4 2.6/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name