Flabbergasting endings
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Se7en | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 2. | Pay It Forward | 3.0/4 | 2.6/4 | |
| 3. | The Mist | 3.0/4 | 2.7/4 | |
| 4. | Saw | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 5. | Night of the Living Dead (1968) | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 6. | One Flew Over the Cuckoo's Nest | 3.5/4 | 3.4/4 | |
| 7. | The Departed | 3.5/4 | 3.3/4 | |
| 8. | Gran Torino | 3.0/4 | 3.2/4 | |
| 9. | Infernal Affairs ( Mou gaan dou ) | 3.0/4 | 3.0/4 | |
| 10. | Arlington Road | 2.5/4 | 2.6/4 |



