Films about films/movie industry by Daniel Corleone

Films about films/movie industry

# Movie Title Rating Overall Add
1. 8 1/2 4.0/4 3.2/4
2. Inland Empire 3.5/4 2.6/4
3. The Player (1992) 3.5/4 2.9/4
4. Sunset Boulevard 3.5/4 3.3/4
5. Nuovo cinema Paradiso 3.5/4 3.3/4
6. Mulholland Drive 3.5/4 3.0/4
7. The Artist 3.5/4 3.2/4
8. Ed Wood 3.5/4 3.0/4
9. Hugo 3.0/4 3.0/4
10. A Star is Born (1954) 2.5/4 2.9/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name