My Wish List by Muffin

My Wish List

# Movie Title Rating Overall Add
1. The Wrestler (2008) N/A 3.1/4
2. The Shawshank Redemption 4.0/4 3.5/4
3. The Godfather 4.0/4 3.5/4
4. Pulp Fiction 4.0/4 3.4/4
5. Fight Club 4.0/4 3.3/4
6. The Dark Knight 3.0/4 3.4/4
7. Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back 2.5/4 3.4/4
8. Schindler's List 2.0/4 3.4/4
9. The Matrix 3.5/4 3.2/4
10. Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2.5/4 3.3/4
11. Star Wars: Episode IV - A New Hope 2.5/4 3.3/4
12. Lord of the Rings: The Return of the King 3.0/4 3.4/4
13. The Godfather: Part II 4.0/4 3.4/4
14. The Silence of the Lambs 2.5/4 3.4/4
15. Goodfellas 4.0/4 3.4/4
16. Forrest Gump 4.0/4 3.3/4
17. Se7en 3.5/4 3.3/4
18. The Departed 4.0/4 3.3/4
19. Saving Private Ryan N/A 3.3/4
20. Braveheart (1995) N/A 3.2/4
21. Lord of the Rings: The Two Towers N/A 3.3/4
22. American Beauty N/A 3.1/4
23. Memento N/A 3.2/4
24. The Shining (1980) N/A 3.3/4
25. The Usual Suspects N/A 3.3/4
26. Taxi Driver (1976) N/A 3.3/4
27. Batman Begins N/A 3.1/4
28. Pan's Labyrinth ( laberinto del fauno, El ) N/A 3.2/4
29. Apocalypse Now N/A 3.3/4
30. Slumdog Millionaire N/A 3.1/4
31. Reservoir Dogs N/A 3.3/4
32. Alien N/A 3.3/4
33. Gladiator (2000) N/A 3.2/4
34. Die Hard N/A 3.3/4
35. Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi N/A 3.2/4
36. No Country for Old Men N/A 3.2/4
37. Jaws N/A 3.2/4
38. Aliens N/A 3.3/4
39. American History X N/A 3.2/4
40. The Sixth Sense N/A 3.2/4
41. City of God ( Cidade de Deus ) N/A 3.3/4
42. Monty Python and the Holy Grail N/A 3.2/4
43. Fargo (1996) N/A 3.2/4
44. Full Metal Jacket N/A 3.2/4
45. Raging Bull N/A 3.3/4
46. Terminator 2: Judgement Day N/A 3.2/4
47. The Bourne Ultimatum N/A 3.2/4
48. The Wizard of Oz (1939) N/A 3.2/4
49. Iron Man (2008) N/A 3.1/4
50. Kill Bill: Volume 1 N/A 3.0/4
51. Wall-E N/A 3.2/4
52. Donnie Darko N/A 3.0/4
53. Unforgiven (1992) N/A 3.3/4
54. Jurassic Park N/A 3.2/4
55. The Bourne Identity (2002) N/A 3.1/4
56. Ferris Bueller's Day Off N/A 3.1/4
57. Rocky (1976) N/A 3.2/4
58. Sin City N/A 3.0/4
59. The Great Escape N/A 3.3/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name